RU EN

PRP plazmas terapija (Cellenis®)

PRP, jeb plazmoterapija ir progresīva ārstēšanas metode. Šīs metodes pamatā ir no paša pacienta asinīm iegūtas plazmas injekcijas, kas veicina organisma šūnu reģenerācijas procesu. Šī metode, kuras efektivitāte pieradīta ar klīniskajiem pētījumiem, tiek veiksmīgi izmantota praksē, dažādos medicīnas virzienos: ortopēdijā, ginekoloģijā, ķirurģijā, uroloģijā, kā arī estētiskajā medicīnā. Ar PRP terapijas palīdzību Jūs varat dabīgā veidā aktivizēt savā organismā pašatjaunošanas funkciju.

Trombocītiem ir svarīga loma organisma darbībā un audu atjaunošanā. Izdalot augšanas faktoru, tie stimulē bojāto šūnu dalīšanos un augšanu. Paaugstināta trombocītu koncentrācija asinīs veicina audu atjaunošanos un brūču sadzīšanu. Ārstnieciskais efekts parādās tad, kad trombocītu koncentrācija asinīs vairākas reizes palielinās. Ar trombocītiem bagātināta plazma (Patelet Rich Plasma, PRP) – tā ir asins plazma, kura satur paaugstinātu trombocītu daudzumu, kas iedarbojas uz organisma audiem, veicinot dzīšanas,  reģeneratīvos un atjaunošanas procesus. PRP satur 3 līdz 5 reizes lielāku daudzumu augšanas faktoru, citokīnus un bioloģiski aktīvās olbaltumvielas, nekā tās atrodas parastās asinīs. Augšanas faktors — dabīgās cilvēka organisma olbaltumvielas, kas stimulē dzīvu šūnu augšanu, proliferāciju un diferenciāciju. Pie tām pieder trombocitārais augšanas faktors, transformējošais augšanas faktors, asinsvadu endotēlija augšanas faktors, epitēlija augšanas faktors u. c.

PRP METODES DROŠĪBA

Tā kā ar trombocītiem bagātināto plazmu iegūst no paša pacienta asinīm, tā ir absolūti droša, lai izsargātos no infekcijas slimību pārnešanas, kā arī nevar radīt nesaderību un alerģiskas reakcijas. PRP plaši lieto gan reģeneratīvajā, gan estētiskajā medicīnā.

KĀ NOTIEK PRP PROCEDŪRA?

PRP procedūra tiek veikta tikai ar plazmu, kas iegūta no autogēnām asinīm – pacienta  paša asinīm, kas tiek paņemtas tieši pirms procedūras. Plazmas sagatavošanas process ir vienkāršs un drošs.  Asinis tiek paņemtas no pacienta nelielā konteinerā un pēc tam 5 līdz 10 min. centrifugētas, lai atdalītu sarkanos asinsķermenīšus no plazmas. Pēc tam iegūtā plazma (tīrā veidā vai sajaukta ar citiem komponentiem – atkarībā no ārsta rekomendācijām un pacienta piekrišanas) pēc noteiktas shēmas tiek ievadīta problemātiskajās zonās.

PRP MATIEM

Vīrieši un sievietes dažādās vecuma grupās cieš no matu izkrišanas. Šo problēmu palīdz risināt plazmas ievadīšana, tā ne tikai aptur matu izkrišanu, bet arī veicina matu ataugšanu. Matus krāsot var ne ātrāk kā 2-3 nedēļas pēc procedūras.