lāzerklīnika

Botulīnatoksīna injekcijas

Viena no populārākajām procedurām estētiskajā medicinā.

Botulīna toksīnu jau vairāk nekā 15 gadus plaši izmanto medicīnā visā  pasaulē. To lieto ne tikai estētiskajā medicīnā, bet arī neiroloģijā un oftalmoloģijā.

Botulīntoksīna darbības pamatā ir saistīšanās muskuļu un nerva savienojuma vietās, traucējot nervu impulsu pārvadi, kas ir nepieciešama, lai muskulis varētu sarauties. Botulīntoksīns rada muskuļu atslābināšanos un izlīdzina radušās grumbas.

Ar botulīntoksīnu iespējams likvidēt mīmikas krunciņas:

  • starp uzacīm,
  • ap acīm,
  • pieres rajonā,
  • degunam,
  • ap muti.

Procedūras ir praktiski nesāpīgas, tās ir ambulatoras. Efekts iestājas 3-4 dienu laikā un saglabājas no 3 līdz 9-10 mēnešiem. Darbības laiks atkarīgs no vairākiem faktoriem - pacienta vecuma, ādas stāvokļa, vietas, kur injicē preparātu. Lai efekts būtu noturīgs un saglabātos ilgāk, mēs rekomendējam 2 nedēļu laikā izvairīties no pirts, alkohola lietošanas, tiešas saules staru iedarbības, solārija apmeklēšanas.

1% no iedzīvotājiem ir nejūtīgi pret botulīna toksīna preparātiem.

Paaugstinātas svīšanas ārstēšana

Paaugstināta svīšana vai hiperhidroze ir viena no estētiskās medicīnas problēmām. Lielākajā daļā gadījumu šī parādība nav bīstama veselībai. Hiperhidroze var parādīties jebkurā ādas laukumā (visbiežāk plaukstās, pēdās un padusēs) virknes faktoru ietekmē, kas iedarbojas uz veģetatīvo nervu sistēmu.

Efektīvākā un drošākā hiperhidrozes ārstēšanas metode ir zemādas botulina toksīna A  injekcijas.